Estes son todos os candidatos en Galicia para as eleccións xerais do #28A

|

Cidadáns e Vox logran por vez primeira presentar listas ao Congreso e ao Senado nas catro provincias galegas, o que pode contribuír a unha relevante fragmentación do voto da dereita. Algo que tamén pode suceder na esquerda rupturista, pois tanto En Marea como En Común tamén competirán nas catro circunscricións e nas dúas cámaras.



O Boletín Oficial do Estado (BOE) publicou á primeira hora deste mércores todas as candidaturas ao Congreso e ao Senado que presentaron os partidos e coalicións con vistas ás eleccións xerais do próximo 28 de abril.



Urnas en Galicia


Ás doce da noite do luns 25 de marzo acabou o prazo de cinco días que tiveron os partidos e coalicións para rexistrar as súas candidaturas nas distintas xuntas electorais provinciais.


As listas que se publiquen este mércores non será a relación definitiva, xa que a partir de aí ábrese un prazo curto para revisar as candidaturas, corrixir erros e estudar os posibles recursos e impugnacións que se poidan presentar.


DEMOCRACIA PARITARIA

Un dos requisitos que deben cumprir as candidaturas é o respecto da chamada democracia paritaria, que implica que ningún grupo de sexo pode ter máis do 60% nin menos do 40% dos candidatos en cada tramo de cinco nomes.


O próximo 2 de abril será cando o Boletín Oficial do Estado (BOE) publique xa as candidaturas proclamadas polas xuntas provinciais, unha vez revisadas e, no seu caso, corrixidas.


E ás cero horas do venres 12 de abril arrincará a campaña electoral, que concluirá ás doce da noite do venres 26. É dicir, vai desenvolver en plena Semana Santa, xa que este ano o 14 de abril é Domingo de Ramos, o 19 é Venres Santo e o 22 é Luns de Pascua, festivo en parte de España.



A CORUÑA

CONGRESO DE LOS DIPUTADOS

1. PARTIDO ANIMALISTA CONTRA EL MALTRATO ANIMAL (PACMA)

1. Mónica Velázquez Couto.

2. Pablo Díaz Cardamas.

3. Yolanda Rey Castro.

4. José Antonio González Álvarez.

5. Manuela García López.

6. Alejandro Villamor Iglesias.

7. Alejandra María Rodríguez Veiga.

8. Luis Miguel González Seijas.

Suplentes:

1. María Rosario Suárez Iglesias.

2. Darío Cerredelo Parajó.

3. Ángela Vergara Núñez.

2. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO (BNG)

1. Nestor Rego Candamil.

2. María Xosé Bravo San José.

3. Ramón Fernández Alfonzo «Mon».

4. Silvia Pardo Galdo.

5. Miguel Pernas Cora.

6. Maruxa Martínez Romaní.

7. Ana Lestón Gallardo.

8. Xesús Miguel de Toro Santos «Suso de Toro».

Suplentes:

1. Cristina López Sánchez.

2. Manuel Polo Gundín.

3. Lucía Vecino Souto.

4. Luis Pérez Barral.

5. María Pilar Veiga Ares.

6. Pedro Pérez Traba.

7. Tania Fernández Iglesias.

8. Xoan Sande Muñiz.

9. Rocío da Igrexa Prego.

10. Ramón Noceda Caamaño.

3. EN MAREA (EN MAREA)

1. Ana Seijas Baranauskas.

2. Francisco Casal Vidal.

3. Alba Nogueira López.

4. María Chao Martínez.

5. Adrián Dios Vicente.

6. Carmen Fernández Ríos.

7. Carlos Neira Suárez.

8. Daniel Oca González.

Suplentes:

1. Ramón Veras Castro.

2. María Teresa Bustamante Fernández.

3. Xosé Manoel García Lapido.

4. Lucía Vizoso Amado.

4. PARTIDO POPULAR (PP)

1. Marta González Vázquez.

2. Tristana María Moraleja Gómez.

3. María Valentina Martínez Ferro.

4. José Angel Rodríguez Prieto.

5. Julio Bustelo Castaño.

6. María José Sampedro Fernández.

7. Rogelio Lema Mougan.

8. Alejandro Sánchez-Brunete Varela.

Suplentes:

1. Águeda María Díaz Mejuto.

2. Pablo Luis Nebril López.

3. Cristina Castro Pampín.

5. PARTIDO SOCIALISTA OBRERO ESPAÑOL (PSOE)

1. Pilar Cancela Rodríguez.

2. Pablo Arangüena Fernández.

3. María Montserrat García Chavarría.

4. Diego Antonio Taibo Monelos.

5. Natividad González Laso.

6. Jesús Fernández Diez.

7. Clarisa Beatriz Domínguez Siaba.

8. Miguel Ángel Paz Barreiro.

Suplentes:

1. Gonzalo Rivera Fraga.

2. Susana Lebón Rivas.

3. Francisco Javier González Trillo.

4. María Rocío Mariño López.

5. Lois Anxo Rodríguez Calvo.

6. Gema Fernández Cuiña.

7. Antonio Federico Álvarez Cisneros.

8. Sandra Sánchez Iñíguez.

9. Iago Alfredo de Ron Fernández Mosquera.

6. PARTIDO COMUNISTA DOS TRABALLADORES DE GALIZA (PCTG)

1. Francisco Eugenio Sebio Peña.

2. María Ángeles Prin Bermúdez.

3. Porfirio Embade Pita.

4. Tania Redondo González.

5. Francisco Leonardo Aneiros Dopico.

6. Rosa María Rey Varela.

7. Diego Ferreira Domínguez.

8. María Azucena Núñez Rodríguez.

Suplentes:

1. Santiago Luis Orjales Lamas.

7. POR UN MUNDO MAIS XUSTO (PUM+J)

1. Antonio Arturo Sieira Mucientes.

8. RECORTES CERO-GRUPO VERDE (RECORTES CERO-GV)

1. Sara Puga Rey.

2. Iñaki Barinaga Olano.

3. Alfonso Casal Pita.

4. Manuel Ángel Martínez Sánchez.

5. María Estrella Vázquez García.

6. Andrea Rodríguez García.

7. José Francisco Vicente Rodríguez.

8. Alba Moreira Abalo.

Suplentes:

1. Andreu Romaní González.

2. Saleta Barinaga López.

3. Nuno Troitiño Bibian.

4. María del Carmen Rey Bellas.

5. José María Pérez Carro.

9. CIUDADANOS-PARTIDO DE LA CIUDADANÍA (C’s)

1. Marta Rivera de la Cruz.

2. María Vilas Liñares.

3. Mónica Martínez Lema.

4. Andrés Pérez Rouco.

5. Marcos Martínez Candal.

6. María Esther Diz García.

7. César Manuel Iglesias Fernández.

8. Marcial Martelo de la Maza García.

Suplentes:

1. María José García Hidalgo.

2. Nazaret Martín Peraza.

3. Ángel Manuel Cousillas Otero.

10. PARTIDO COMUNISTA OBRERO ESPAÑOL (PCOE)

1. Andrés Paredes Sánchez.

2. Aarón López Azcunaga.

3. Cristina Riobóo Díaz.

4. Aida Sánchez Iglesias.

5. Rubén Darío Vázquez Vázquez.

6. Vanessa Meleiro Soto.

7. David Figueroa Collazo.

8. Ángela Matos Castellví.

11. VOX (VOX)

1. Miguel Ángel Fernández López.

2. María Jesús Herrero García.

3. Enrique Estella Ledo.

4. Elisa Carolina Fernández Feijoo.

5. Juan Ignacio Cao González.

6. Cristina María Álvarez Fernández.

7. Darío Martínez García.

8. Mónica Rey Carrasco.

Suplentes:

1. Francisco Manuel Prado Vilares.

2. Isabel María Rodríguez Leiras.

3. María Salomé Gil Reguero.

12. COMPROMISO POR GALICIA (CxG)

1. Xoán Manuel Rodríguez Bastida.

2. Paula María Rey Gómez.

3. José Manuel Parada Maroño.

4. Margarita Vázquez Bermúdez.

5. Xesús Ares Gómez.

6. Carmen Rosa Roca Pagola.

7. Pedro Castañeda Sánchez.

8. María Xosefa Comojo Sobradelo.

Suplentes:

1. José Manuel García Vázquez.

2. Olaya Barral Bastón.

13. EN COMÚN-UNIDAS PODEMOS (PODEMOS-EU-MAREAS EN COMÚN-EQUO)

1. Antón Gómez-Reino Varela.

2. Loreto Taibo Rama.

3. José García Buitrón.

4. Alberto Prieto Arranz.

5. Laura Porteiro Balsa.

6. Noelia Pedreira Díaz.

7. Luis Victor Ruíz Rodríguez.

8. Esperanza Peña Mejuto.

Suplentes:

1. Elena Pernas Ciudad.

2. Alfonso Caparrós Esperante.

3. Iria López Iglesias.

SENADO

1. PARTIDO ANIMALISTA CONTRA EL MALTRATO ANIMAL (PACMA)

1. Ana Isabel Vázquez Santos.

Suplente 1: Juan María Ramón Arias Rey.

Suplente 2: Noemí Raño Jares.

2. Adrián Abuín Pose.

Suplente 1: María Cristina López García.

Suplente 2: José Manuel Figueroa Maroñas.

3. Lydia Cembellín Martín.

Suplente 1: Francisco Javier Belizón García.

Suplente 2: María Ángeles Barrios Rabazas.

2. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO (BNG)

1. María Tereixa dos Anxos Novo Arrojo.

Suplente 1: Lidya Castro Gabete.

Suplente 2: Xesús Sánchez Cea.

2. Laura Tato Fontaiña.

Suplente 1: Alexandre Pérez Queiro.

Suplente 2: Noela Rial Carril.

3. Xosé Deira Triñanes.

Suplente 1: Mercedes Tobío Rodríguez.

Suplente 2: Xan Freire Otero.

3. EN MAREA (EN MAREA)

1. María Dolores Candedo Gunturiz.

Suplente 1: Pablo Meira Cartea.

Suplente 2: Mónica Díaz Carrodeguas.

2. Xosé Manuel Pérez Sardiña.

Suplente 1: César Resch Zafra.

Suplente 2: Amalia Pilar Cheda Piñón.

3. Eva López Soto.

Suplente 1: Cibrán Santamarina Ríos.

Suplente 2: Mercedes Álvarez López.

4. PARTIDO POPULAR (PP)

1. Miguel Lorenzo Torres.

Suplente 1: Ramón Tojo Lens.

Suplente 2: María Dolores Pena Gutiérrez.

2. Juan Manuel Juncal Rodríguez.

Suplente 1: María Oliva Agra Costoya.

Suplente 2: Juan Alonso Tembrás.

3. Verónica María Casal Míguez.

Suplente 1: María Isabel Vila Vilas.

Suplente 2: Adrián Pardo López.

5. PARTIDO SOCIALISTA OBRERO ESPAÑOL (PSOE)

1. Antonio Vázquez Lorenzo.

Suplente 1: Manuel Mirás Franqueira.

Suplente 2: Paula Mouzo Maceiras.

2. Obdulia Taboadela Álvarez.

Suplente 1: María Torres Pose.

Suplente 2: Enrique Antonio Vázquez Naveira.

3. Julio Barros Casal.

Suplente 1: María Palomi Rodríguez Castiñeira.

Suplente 2: Ramón Medina González-Redondo.

6. PARTIDO COMUNISTA DOS TRABALLADORES DE GALIZA (PCTG)

1. Alfonso Martínez Merlán.

Suplente 1: Ana María Piñón Vilariño.

Suplente 2: Xosé Marciso Pérez Sampedro.

7. POR UN MUNDO MAIS XUSTO (PUM+J)

1. Pilar Beriso Gómez-Escalonilla.

8. RECORTES CERO-GRUPO VERDE (RECORTES CERO-GV)

1. José Manuel Valiño Vázquez.

Suplente 1: Vanesa Pérez Miguel.

Suplente 2: Manuel López González.

9. CIUDADANOS-PARTIDO DE LA CIUDADANÍA (C’s)

1. María del Carmen Mahía Vázquez.

Suplente 1: Jorge Alberto García Iglesias.

Suplente 2: Támara Martínez Soto.

2. Miguel Ángel Reviejo Ares.

Suplente 1: Antonio Pablo Mosquera Aldecor.

Suplente 2: Davinia Marí Rodríguez.

3. Gónzalo Iglesias López.

Suplente 1: Sandra García Lombardía.

Suplente 2: Abel García Carneiro.

10. VOX (VOX)

1. Francisco Javier Somoza Vales.

Suplente 1: Francisco Javier Seijido Pazos.

Suplente 2: María del Pino Gil Reguero.

2. Isabel Eguillor Montero.

Suplente 1: María Nieves Coloma Sánchez.

Suplente 2: María Mercedes Morán Fernández.

3. José Juan Fernández Castro.

Suplente 1: Pedro Pablo López Candal.

Suplente 2: Laura López Mosquera.

11. COMPROMISO POR GALICIA (CxG)

1. Raquel Pillado Rey.

Suplente 1: Francisco de Borja Rodríguez Fernández.

Suplente 2: Diana Vázquez Bermúdez.

12. EN COMÚN-UNIDAS PODEMOS (PODEMOS-EU-MAREAS EN COMÚN-EQUO)

1. Cristina Laya Miguélez.

Suplente 1: Luis Medardo López Díaz.

Suplente 2: María Teresa López Grandas.

2. Carmen Armada Martínez.

Suplente 1: Jorge Crego Blanco.

Suplente 2: Berta Vigil Ortega.

3. Xenxo Redondo Marroquín.

Suplente 1: Raquel Bernárdez Rodal.

Suplente 2: Carlos Tejerizo García.

PONTEVEDRA

CONGRESO DE LOS DIPUTADOS

1. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO (BNG)

1. María Carmen da Silva Méndez.

2. Xesús Ignacio López Carreira.

3. Susana Camba Castro.

4. Francisco Xabier da Silva Irago «Kiko da Silva».

5. Olalla Obelleiro Hermida.

6. María Josefa Cacabelos Domínguez.

7. Guillerme Vázquez Vázquez.

Suplentes:

1. Francisco Xavier Vilariño Taboada.

2. Marta Gómez Martín.

3. Pablo Ríos Santomé.

4. Miriam Rodríguez Fernández.

5. David Otero Domínguez.

6. Iria Villar Rodal.

7. Daniel Rodas Chapela.

8. María Cristina Hermida Moinelo.

9. David Torres Mascato.

10. Marta Ferreiro Fernández.

2. CIUDADANOS-PARTIDO DE LA CIUDADANÍA (C’s)

1. Beatriz María Pino Ocampo.

2. Javier Alonso Seoane.

3. Luis Gil Calzada.

4. Rocío Benito Bernal.

5. Diana María Otero Mascato.

6. Modesto Comesaña Boubeta.

7. Vanessa Rodríguez Búa.

Suplentes:

1. Adrián Vázquez Lázara.

3. PARTIDO POPULAR (PP)

1. Ana María Pastor Julían.

2. Diego José Gago Bugarín.

3. María Elena Suárez Sarmiento.

4. Juan Manuel Constenla Carbón.

5. María Antonia Sanmartín García.

6. Miguel Ángel García González.

7. Ana Cristina Pérez Cabaleiro.

Suplentes:

1. María Aurora Cañizares Malagón.

2. Eva María Montoto Méndez.

3. Leopoldo Costas Alonso.

4. Juan Manuel Batista Oviedo.

5. María de la Concepción Ortega Martínez.

6. José Cela Camiño.

7. Sergio Iglesias Romero.

8. María José Pino Fernández.

9. María Pilar Elena Fernández-Cid Ramos.

10. María del Carmen González Gil.

4. PARTIDO ANIMALISTA CONTRA EL MALTRATO ANIMAL (PACMA)

1. María Luisa de Ceano Vivas Hernández.

2. María Dolores Rodríguez Vargas.

3. Diego Raúl Cordero Santamaría.

4. Lucía Amelia Cid Gómez.

5. Daniel Alonso Gómez.

6. Amelia Graña Rosales.

7. Carlos Gómez Cerviño.

Suplentes:

1. Diana Triñanes Triñanes.

2. Alberto Rodríguez Vázquez.

3. Patricia Alegría Dieguez.

5. PARTIDO SOCIALISTA OBRERO ESPAÑOL (PSdeG-PSOE)

1. María Olga Alonso Suárez.

2. Guillermo Antonio Meijón Couselo.

3. María de los Ángeles Marra Domínguez.

4. Jorge Luis María López.

5. Olga Rodríguez Puga.

6. Diego Cuiña Iglesias.

7. María Pérez Martínez.

Suplentes:

1. José Antonio García Lores.

2. María Yolanda Rodríguez Rodríguez.

3. Miguel Ferreiroa Barros.

6. EN MAREA (EN MAREA)

1. Iris Malvido Lago.

2. Manuel González Moreira.

3. María del Carmen González Novoa «Peque».

4. María del Mar Blanco Casais.

5. Gaspar Antonio González Somoza.

6. María Teresa Pérez González.

7. Manuel Norberto Troncoso Rodríguez.

Suplentes:

1. Maria Elena Cores Leiro.

2. Laureano Alonso Álvarez.

3. Isabel Lidia González Alonso.

7. POR UN MUNDO MÁS JUSTO (PUM+J)

1. Paloma Escobar Herrero.

8. PARTIDO COMUNISTA DOS TRABALLADORES DE GALIZA (PCTG)

1. Laura Quintillán Núñez.

2. Yuri Domenech González.

3. María Isabel Serrapio Amil.

4. Pablo Mendizabal Recuna.

5. Martín Mascato Galiñans.

6. Andrea Alonso Sierra.

7. Eduardo da Silva Otero.

Suplentes:

1. Pablo Martínez Latorre.

9. VOX (VOX)

1. Antonio Budiño Carballo.

2. María Cristina López Botana.

3. Andrés Álvarez Pérez.

4. María Iglesias Fernández.

5. José Manuel Mendoza Melián.

6. María Antonia Rodríguez Ibarz.

7. Marcos Rodríguez Martínez.

Suplentes:

1. Leticia Manuela Barcia Dopazo.

2. Manuel Pena Pérez.

3. Juan Manuel Rosales Pérez.

10. ESCANOS EN BRANCO (EB)

1. Xurxo Fernández Alonso.

2. Paula García Rodríguez.

3. Luis Mariano Andrés Ramiro.

4. María Rosa Álvarez Mascato.

5. Joaquín Francisco Pérez Fernández.

6. María Jesus Felez Julve.

7. Juan Manuel González Cernadas.

11. EN COMÚN-UNIDAS PODEMOS (PODEMOS-EU-MAREAS EN COMÚN-EQUO)

1. Yolanda Díaz Pérez.

2. Ángela Rodriguez Martínez.

3. Jaime Cabeza Pereiro.

4. Verónica Hermida Longa.

5. José Manuel Ledo Santiso.

6. María Luisa Lores Aguin.

7. Alberto García Álvarez.

Suplentes:

1. Ana Isabel Mariño Baamonde.

2. Juan José Rodriguez Castro.

3. Sonia del Moral Vila.

12. RECORTES CERO-GRUPO VERDE (RECORTES CERO-GV)

1. Divina Pastora Fernández García.

2. Manuel Angel Sanchez Durán.

3. María Luisa Martínez Martí.

4. Concepción Martínez Martí.

5. Sergio Pérez Miguel.

6. María Dolores López Melendez.

7. Matías Villarejo García-Denche.

Suplentes:

1. Adela Martínez Martí.

2. Alonso Taro Yoshi Castro.

3. Natalia González Coego.

4. Jose Manuel Domínguez Rivera.

13. COMPROMISO POR GALICIA (CxG)

1. Berta Margarita Roldán Pimentel.

2. Jesus Sánchez Mosteiro.

3. María Sandra Araujo Carballido.

4. Bernardino Vicente Crego Cervantes.

5. María Sueiro Portela.

6. Juan Antonio Cortés Alonso.

7. María Carmen Simes Gil.

Suplentes:

1. Andrés Núñez Rajoy.

SENADO

1. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO (BNG)

1. André Vidal Capón.

Suplente 1: Raquel López Doce.

Suplente 2: Luís Martín Agrelo Janza.

2. Cecilia Pérez Orge.

Suplente 1: Roberto Jorge Correa.

Suplente 2: Jessica Souto Loira.

3. Segundo González González.

Suplente 1: Sabela Bará Louro.

Suplente 2: Xosé Manuel Méndez Díaz.

2. CIUDADANOS-PARTIDO DE LA CIUDADANÍA (C’s)

1. María Elena Posada Gutiérrez.

Suplente 1: Jose Antonio Estévez Vázquez.

Suplente 2: María de Fátima Iglesias Ferreira.

2. Gregorio Revenga Portela.

Suplente 1: Miguel Angel Castro Carrasco.

Suplente 2: Raquel Mera Álvarez.

3. Luis Miguel Pérez Lamas.

Suplente 1: Ángeles Medina Cantalejo.

Suplente 2: José Manuel Fernández Fernández.

3. PARTIDO POPULAR (PP)

1. Miguel Fidalgo Iglesias.

Suplente 1: Montserrat María Otero Oitaven.

Suplente 2: Juan Andrés Bayon Rolo.

2. Pilar Milagros Rojo Noguera.

Suplente 1: María Beatriz Iglesias Sánchez.

Suplente 2: Iago Acuña Vieites.

3. Salvador González Solla.

Suplente 1: José Jorge Abal Rebón.

Suplente 2: Sara Martínez Salgado.

4. PARTIDO ANIMALISTA CONTRA EL MALTRATO ANIMAL (PACMA)

1. Alberto Ivo de Salazar Viñas.

Suplente 1: Verónica Dávila Comesaña.

Suplente 2: Diego Regal Rodríguez.

2. Iria Montenegro García.

Suplente 1: Juan Ramón Soliño Álvarez.

Suplente 2: Sara Vaquero González.

3. Francisco Antonio González-Moro Rodríguez.

Suplente 1: Lorena Daponte Campos.

Suplente 2: Jesus Ruperto Andrés Tejada.

5. PARTIDO SOCIALISTA OBRERO ESPAÑOL (PSdeG-PSOE)

1. Modesto Pose Mesura.

Suplente 1: Jesus López Bouzas.

Suplente 2: Sara Juncal Martínez.

2. María Margarita Peregrina Adrio Taracido.

Suplente 1: Begoña Aldao Matilla.

Suplente 2: Alejandro Figueroa Expósito.

3. Daniel Chenlo Padín.

Suplente 1: Antonio Vázquez Vázquez.

Suplente 2: Vanesa Fernández Soage.

6. EN MAREA (EN MAREA)

1. María del Carmen Camiña Vázquez «Mari».

Suplente 1: Xoán Lois Vila Pinel.

Suplente 2: Maria del Rosario Moreno Baamonde.

2. Silvia Díaz Iglesias.

Suplente 1: Guillermo Mesejo Fandiño.

Suplente 2: Paula Piay Carballo.

3. Xulio Villanueva González.

Suplente 1: Paula Alvarez Silva.

Suplente 2: Francisco Vázquez Vizoso.

7. POR UN MUNDO MÁS JUSTO (PUM+J)

1. Manuel Ogando Fernandez.

8. PARTIDO COMUNISTA DOS TRABALLADORES DE GALIZA (PCTG)

1. José Feliciano Gallego López.

Suplente 1: Mariana Zaragoza Santamariña.

Suplente 2: Antonio Fernández Campos.

9. VOX (VOX)

1. Maria de los Angeles Romero Tirado.

Suplente 1: Avelina Tato Machado.

Suplente 2: Diego Bravo Barros.

2. Carlos Rodriguez Luis.

Suplente 1: Laura Jimenez Meije.

Suplente 2: José Manuel Torres Corredoira.

3. Javier Fidalgo Iglesias.

Suplente 1: Luciana Rachel Ferreira de Freitas.

Suplente 2: Pedro Sanjuán Carril.

10. ESCANOS EN BRANCO (EB)

1. David Troncoso Casal.

Suplente 1: Tamara Estevez Díaz.

Suplente 2: Diego Troncoso Casal.

11. EN COMÚN-UNIDAS PODEMOS (PODEMOS-EU-MAREAS EN COMÚN-EQUO)

1. María Vanessa Angustía Gómez.

Suplente 1: Julio Fernández Collazo.

Suplente 2: Paz García Gutierrez.

2. Marta Díaz Marcos.

Suplente 1: Alexandre Portela Gutiérrez.

Suplente 2: Paloma López Vidal.

3. Oscar González Álvarez.

Suplente 1: Elsa Liliana Vázquez Lorenzetti.

Suplente 2: Santiago Mascareñas Nogueiras.

12. RECORTES CERO-GRUPO VERDE (RECORTES CERO-GV)

1. José Carlos Vázquez González.

Suplente 1: Jesusa Vigo Dìaz.

Suplente 2: José Alonso González.

13. COMPROMISO POR GALICIA (CxG)

1. Daniel Lago Leirós.

Suplente 1: Demetrio Gómez Gómez.

Suplente 2: María Amparo Fernández Reboredo.

OURENSE

CONGRESO DE LOS DIPUTADOS

1. VIVIR OURENSE (VOU)

1. Marina Veiga Calvo (Independiente).

2. Margarita Pérez Rodríguez (Independiente).

3. Juan Carlos del Val Lorenzo (Independiente).

4. Ricardo José González Limia (Independiente).

Suplentes:

1. María Teresa Cerdeira Ricoy (Independiente).

2. Sergio Palomanes Rodríguez (Independiente).

2. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO (BNG)

1. Iago Tabarés Pérez Piñeiro.

2. Samanta Barreira Vivián.

3. Rita María Lago Ozores.

4. Francisco García Suárez.

Suplentes:

1. Santiago Rodríguez Cid.

2. Ana Isabel Paz Villar.

3. Aleixo Fernández Sousa.

4. Noa Fernández Gómez.

5. Rubén Requeixo Ribeira.

6. Perfecta Losada Sotelo.

7. Gabriel Rodríguez Fernández.

8. Blanca María Rodríguez Ávila.

9. Xosé Diego Pérez Fontes.

10. Xela Fernández Veloso.

3. POR UN MUNDO MÁS JUSTO (PUM+J)

1. Rafael Manuel Fernández Alonso.

2. María Teresa Bugallo Castiñeiras.

3. Carmen Adela Armesto Fernández.

4. Albeto Fernández Armesto.

4. CIUDADANOS-PARTIDO DE LA CIUDADANÍA (C’s)

1. Inés Celia Iglesias Canle.

2. José Araujo Fernández.

3. Rubén Marcilla Urbano.

4. Samanta Ferreiro González.

Suplentes:

1. Rubén Gómez Nóvoa.

2. Érica Álvarez Blanco.

3. Sonia Vieira Otero.

4. María Soledad Limia Gómez.

5. Diego José Rey Fernández.

5. PARTIDO ANIMALISTA CONTRA EL MALTRATO ANIMAL (PACMA)

1. Paula Rodríguez Méndez.

2. Juan Manuel Vilarchao Gallego.

3. María del Carmen Alves Pereira.

4. Rafael Cabanelas Seara.

Suplentes:

1. Laura Vales Rodríguez.

2. Gonzalo Eugenio Grijelmo Dorao.

3. Aurora del Pilar Prada Martínez.

6. EN MAREA (EN MAREA)

1. Iván Olmos Ferreiro.

2. Iolanda Pérez Docampo.

3. Jorge Vázquez Rodríguez.

4. Sonia Couso Fernández.

Suplentes:

1. Manuel Gallardo Canitrot.

2. Moruena Carvalho Álvarez.

3. Manuel Chan Muñoz.

4. María José Conde Seguín.

7. PARTIDO POPULAR (PP)

1. Ana Belén Vázquez Blanco.

2. Celso Luis Delgado Arce.

3. Avelino García Ferradal.

4. María Belén Gómez Quevedo.

Suplentes:

1. María Antonia Rilo Veiga.

2. Manuel Prado López.

3. Diana Sulleiro Lema.

4. Joaquín Bautista Prieto Rodríguez.

5. José Ángel Sampayo Fernández.

8. PARTIDO DOS SOCIALISTAS DE GALICIA-PSOE (PSdeG-PSOE)

1. Marina Ortega Otero.

2. Adolfo Pérez Abellás.

3. Uxía Tizón Vázquez.

4. Antonio Fernández Feijóo.

Suplentes:

1. Ofelia Puente Carracedo.

2. Antonio Alonso Suárez.

3. María Luisa Bravo Del Caño.

4. Antonio González Fiuza.

5. Rosario Rodríguez Delgado.

6. José Antonio Corral Álvarez.

7. Rosa Mary Pérez Yáñez.

8. José Manuel Rodríguez López.

9. PARTIDO COMUNISTA DE LOS TRABAJADORES DE GALICIA/PARTIDO COMUNISTA DOS TRABALLADORES DE GALIZA (PCTG)

1. Emilio de Miguel Campos.

2. Eva Novoa Vázquez.

3. Mario Bastero Prieto.

4. María Laura Iglesias García.

Suplentes:

1. José Carlos Feijóo Álvarez.

10. RECORTES CERO-GRUPO VERDE (RECORTES CERO-GV)

1. Estrella Mo Álvarez.

2. Juan Diego Conde Eguileta.

3. Teresa González Castiñeiras.

4. Carlos Alberto Balboa Castelo.

Suplentes:

1. María Elena Piedad Agras Suárez.

2. Enrique Costas Teijeiro.

3. Rebeca Conde Costas.

4. Francisco Pereira Pereira.

11. EN COMÚN-UNIDAS PODEMOS (PODEMOS-EU-MAREAS EN COMÚN-EQUO)

1. Ledicia Piñeiro Prada.

2. Isabel Peña-Rey Lorenzo.

3. José Antonio Villar Blanco.

4. David Bruzos Higuero.

Suplentes:

1. Sabela Rodríguez Vázquez.

2. Víctor Seara Gago.

3. Paloma Manzano González.

12. COMPROMISO POR GALICIA (CxG)

1. Sara Corral Losada.

2. Eladio Fernández Vázquez.

3. Camila Rodríguez Vaamonde.

4. Antonio Alberto dos Santos de la Fuente.

Suplentes:

1. Ana Rosa Morgade Durán.

2. Jaime Folgoso Cuquejo.

13. VOX (VOX)

1. Begoña Conde Álvarez.

2. Marco Antonio Dueñas Llinas.

3. Olga Barandela Rivero.

4. Cristino Arroyo Ramos.

Suplentes:

1. María del Carmen Suárez Novelle.

2. Manuel Villanueva Grau.

3. Domingo Benito Otero Besteiro.

SENADO

1. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO (BNG)

1. Gloria María Viana Rivera.

Suplente 1: Manuel Ferro Rodríguez.

Suplente 2: Luísa del Carmen Escudero Cetrón.

2. Xosé Lois González Vázquez «O Carrabouxo».

Suplente 1: Núria Rodríguez Rodríguez.

Suplente 2: Pablo Dapena Zapico.

3. Roberto Quiroga López.

Suplente 1: María Elena Suárez Estévez.

Suplente 2: Antón Álvarez Álvarez.

2. POR UN MUNDO MÁS JUSTO (PUM+J)

1. Enrique Rodríguez Portabales.

Suplente 1: María Rivera Navarlaz.

Suplente 2: Álvaro Sánchez López-Chicheri.

3. CIUDADANOS-PARTIDO DE LA CIUDADANÍA (C’s)

1. Montserrat Lama Novoa.

Suplente 1: Juan Carlos Solveira Pereira.

Suplente 2: Nuria Coello Pérez.

2. Luis Garayzabal Pedrosa.

Suplente 1: María José Fernández Soto.

Suplente 2: Emiliano Rodríguez González.

3. Ignacio Juan Martín Amaro.

Suplente 1: Irene Aguiar Lale.

Suplente 2: Jorge González Quesada.

4. PARTIDO ANIMALISTA CONTRA EL MALTRATO ANIMAL (PACMA)

1. Rubén Bermejo Cañas.

Suplente 1: Sonia Galindo Martín.

Suplente 2: Daniel Delgado Eloy-García.

2. Raquel García Cortezón.

Suplente 1: Ángel María Díaz Claudio.

Suplente 2: María Gabriela López-Roca Boggiatto.

3. Borja Samper Alonso.

Suplente 1: Nuria Gómez Estebán.

Suplente 2: Pedro Gómez López.

5. EN MAREA (EN MAREA)

1. Millán Brea Castro.

Suplente 1: María Isabel Fernández Suevos.

Suplente 2: Ibán Álvarez Rodríguez.

2. Ana García Earley.

Suplente 1: Iñigo Jesús Ansotegui Suárez.

Suplente 2: Mercedes Ernestina Delgado López.

3. Jorge Lorenzo Vila.

Suplente 1: Alfonso Diz Diéguez.

Suplente 2: Marta Conde Domínguez.

6. PARTIDO POPULAR (PP)

1. Miguel Ángel Viso Diéguez.

Suplente 1: Luis Menor Pérez.

Suplente 2: Sara Isabel Hermida Álvarez.

2. María del Carmen Leyte Coello.

Suplente 1: José Luis Sousa López.

Suplente 2: Pilar Monserrat Caride González.

3. Francisco José Fernández Pérez.

Suplente 1: Daniel Blanco Rodríguez.

Suplente 2: Yolanda Barrio García.

7. PARTIDO DOS SOCIALISTAS DE GALICIA-PSOE (PSdeG-PSOE)

1. Juan Carlos Francisco Rivera.

Suplente 1: Miguel Bautista Carballo.

Suplente 2: Elena Rosa de Prada Creo.

2. Marina Tallón Núñez.

Suplente 1: María Alexia Guede Fernández.

Suplente 2: Luis Gulín Iglesias.

3. José Antonio Pérez Domínguez.

Suplente 1: Álvaro de Castro Palomares.

Suplente 2: Lorena Guerra Vigo.

8. PARTIDO COMUNISTA DE LOS TRABAJADORES DE GALICIA/PARTIDO COMUNISTA DOS TRABALLADORES DE GALIZA (PCTG)

1. José Jesús Ramos Martínez.

Suplente 1: Amelia Rosa Sebio Peña.

Suplente 2: Ernesto Quintillán Núñez.

9. RECORTES CERO-GRUPO VERDE (RECORTES CERO-GV)

1. Celia Rodríguez Rodríguez.

Suplente 1: Consuelo Bouzón Besteiro.

Suplente 2: Gerardo Paredes Cabaleiro.

10. EN COMÚN-UNIDAS PODEMOS (PODEMOS-EU-MAREAS EN COMÚN-EQUO)

1. Alfonso Víctor Ferreiro Outomuro.

Suplente 1: Sandra Armesto Baztán.

Suplente 2: César Vázquez González.

2. Celsa Ferreiro Varela.

Suplente 1: José Millán Fernández Borque.

Suplente 2: María Dolores Lluch Rodrigo.

3. Manuel Nogueira Pérez.

Suplente 1: Adoración Martínez Goñi.

Suplente 2: Oscar Paradelo Rodríguez.

11. COMPROMISO POR GALICIA (CxG)

1. Antonio Manuel Iglesias Fernández.

Suplente 1: Suso Martínez Fernández.

Suplente 2: Manuela Montero López.

12. VOX (VOX)

1. María Cristina Bravo Bosch.

Suplente 1: María Jesús Fernández Rodríguez.

Suplente 2: Saturnino Rego Villar Amor.

2. Amador Rego Villar Amor.

Suplente 1: María del Carmen Vaz Rodríguez.

Suplente 2: Julio Fernando Vázquez Ruiz.

3. Julio Rodríguez Garrido.

Suplente 1: Ana Rodríguez Rosa.

Suplente 2: Jorge Rey González.

LUGO

CONGRESO DE LOS DIPUTADOS

1. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO (BNG)

1. Tereixa Antia Ferreiro Tallón.

2. Yann Georges Pouliquen Kerlau.

3. Concepción García Iglesias.

4. Daniel Castro García.

Suplentes:

1. Miriam Bermúdez García.

2. Xermán Arias López.

3. Sara Fernández Murados.

4. Bernardo Valdês Paços.

5. Andrea Martíns Fernández.

6. Luís Ángel López Melle.

7. Mónica Rodríguez Vázquez.

8. Xosé Manoel Silva Rodríguez.

9. María Belén González Martínez.

10. María Carme Salvadores Cobas.

2. CIUDADANOS-PARTIDO DE LA CIUDADANÍA (C’s)

1. José Manuel Blanco López.

2. Francisco Pintado Otero.

3. Paula María Varela Núñez.

4. Marco Antonio Candal Quiroga.

Suplentes:

1. Carla María Campo Dacal (Independiente).

2. María Nieves Pérez Dafonte.

3. PARTIDO ANIMALISTA CONTRA EL MALTRATO ANIMAL (PACMA)

1. Laura Castro Martínez.

2. Pablo José Mesa Pérez.

3. María Gloria Huertas Valle.

4. José Luis Martínez Maroto.

Suplentes:

1. Rebeca García González.

2. Juan Luis León Rubio.

3. Fernando Esteban García.

4. EN MAREA (EN MAREA)

1. María Cristina Pérez Herraiz.

2. Javier Arca Uría.

3. María Teresa Burgo García.

4. Iván López López.

Suplentes:

1. María del Sagrario Fernández Méndez.

2. Evaristo Lombardero Rico.

5. PARTIDO SOCIALISTA DE GALICIA-PARTIDO SOCIALISTA OBRERO ESPAÑOL (PSdeG-PSOE)

1. Ana Prieto Nieto.

2. Sonsoles López Izquierdo.

3. Javier Cerqueiro González.

4. Daniel Castro Fernández.

Suplentes:

1. Marta María Rouco Seoane.

2. Horacio Rouco Ferro.

3. Begoña López Magdalena.

4. Iván Castro Díaz.

5. María del Pilar Ferreiro Martínez.

6. Pablo Núñez González.

7. Lorena Barreira Saá.

8. Miguel Ángel Crende López.

9. Olimpia López Rodríguez.

10. Rafael García Figueiras.

6. PARTIDO POPULAR (PP)

1. Jaime Eduardo de Olano Vela.

2. Joaquín María García Díez.

3. Mercedes Josefina González Alonso.

4. María del Mar Carballas Piñeiro.

Suplentes:

1. Javier Santín Vilor.

2. María Manuela Carballeira García.

3. Jesús Rodríguez Martínez.

4. María José Blanco Freire.

5. Begoña Sanjurjo Santar.

7. RECORTES CERO-GRUPO VERDE (RECORTES CERO-GV)

1. Carmen Espiñeira López.

2. Carlos Tellado Pérez.

3. María del Carmen Soliño Castro.

4. César Cela Díaz.

Suplentes:

1. Marcos Mouriño López.

2. Josefa Costas Padín.

3. Carlos González González.

8. CONVERXENCIA 21 (C 21)

1. Xaime Manuel Requeixo Souto.

2. Fernando del Río Iglesias.

3. Laura Rodríguez Espasandín (Independiente).

4. Ana Folgueira Pérez (Independiente).

Suplentes:

1. Garcilaso de la Vega López.

2. Flora Iglesias Souto (Independiente).

9. VOX (VOX)

1. Juan María Abascal Castañón.

2. Manuel Menéndez Mato.

3. María del Carmen Pardo Prado.

4. María Anunciada de León Fernández de Cordoba.

Suplentes:

1. Xosé Mari Prieto Lamas.

10. COMPROMISO POR GALICIA (CxG)

1. José Luis Moñita Martín.

2. Fátima Gómez Hermida.

3. Manuel Sánchez Fernández.

4. Marcelina López Fernández.

Suplentes:

1. Aguntín Prado López.

2. José Luis Rubal García.

11. POR UN MUNDO MAS JUSTO (PUM+J)

1. Manuel Fernández Armesto.

12. PARTIDO COMUNISTA DOS TRABALLADORES DE GALIZA (PCTG)

1. Marina Quintillán Núñez.

2. José Fernández Reguera.

3. Ana Marta García Rea.

4. Joel Varela Besteiro.

Suplentes:

1. Yago Rodríguez Cacharrón.

13. EN COMÚN-UNIDAS PODEMOS (PODEMOS-EU-MAREAS EN COMÚN-EQUO)

1. Vanessa Somoza Domínguez.

2. Begoña Pedrouzo Vázquez.

3. Jose Manuel Pérez Afonso.

4. Héctor Carlos Ortega Sánchez.

Suplentes:

1. Adrián Fuenteseca Fernández.

2. Paula Santiago Fernández.

3. Francisco Jiménez Corpas.

SENADO

1. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO (BNG)

1. María Pilar Prieto Pita.

Suplente 1: Xosé Manuel Peña Abeijón.

Suplente 2: Mónica Roca Ares.

2. Cosme Eladio Pombo Rodríguez.

Suplente 1: María Susana Riveira Fernández.

Suplente 2: Iago Suárez Fernández.

3. Cecilia Diéguez Fociños.

Suplente 1: Luís Alberto Blanco Rivadulla.

Suplente 2: Adrián Piñón Domínguez.

2. CIUDADANOS-PARTIDO DE LA CIUDADANÍA (C’s)

1. Víctor González García.

Suplente 1: Jesús Expósito López.

Suplente 2: María de los Ángeles Vila Paz.

2. José Ramón Fernández Yáñez.

Suplente 1: María Victoria García Vázquez.

Suplente 2: José Ángel Gómez Fernández.

3. Mercedes Marcos Fernández.

Suplente 1: Lorena Bello Currás.

Suplente 2: Luis Álvarez Rey.

3. PARTIDO ANIMALISTA CONTRA EL MALTRATO ANIMAL (PACMA)

1. Albero José Franco Barrera.

Suplente 1: Florencia Martín Cárdenas.

Suplente 2: José David Manso Arias.

2. Cecilia Medina López-Lucendo.

Suplente 1: Fernando Pizarro Aldea.

Suplente 2: María del Carmen López Fernández.

3. Juan Antonio Sánchez Conesa.

Suplente 1: Almudena Pulido del Castillo.

Suplente 2: Marcelo Javier Ventre Lespiaucq.

4. EN MAREA (EN MAREA)

1. María Victoria Esteban Riesco.

Suplente 1: Víctor Andrés Álvarez Arias.

Suplente 2: María Teresa Álvarez Rodríguez.

2. Manuel Germadez Mayo.

Suplente 1: Raquel Brea Touriño.

Suplente 2: Pilar Cheda García.

3. María Emma Rodríguez Blanco.

Suplente 1: Xosé Álvarez Bugallo.

Suplente 2: María Patricia de la Fuente Vila.

5. PARTIDO SOCIALISTA DE GALICIA-PARTIDO SOCIALISTA OBRERO ESPAÑOL (PSdeG-PSOE)

1. César Alejandro Mogo Zaro.

Suplente 1: Alfredo Llano García.

Suplente 2: María del Pilar Roca Núñez.

2. María del Pilar García Porto.

Suplente 1: Jesús Fidel Fernández Bello.

Suplente 2: Carlos Fernández Oliveira.

3. José Luis Raposo Magdalena.

Suplente 1: María José Vales Garaloces.

Suplente 2: Xosé Teixeiro Pérez.

6. PARTIDO POPULAR (PP)

1. José Manuel Barreiro Fernández.

Suplente 1: José Miguel González Lemos.

Suplente 2: Eugenia Rita Vizcaíno Gómez.

2. Rosa María Arza Rodríguez.

Suplente 1: Gerardo Criado Guizán.

Suplente 2: María Eugenia Requeijo Chao.

3. Manuel Lorenzo Varela Rodríguez.

Suplente 1: Javier Varela Pérez.

Suplente 2: María Remedios González Cabarcos.

7. RECORTES CERO-GRUPO VERDE (RECORTES CERO-GV)

1. Jesús Puga Fraga.

Suplente 1: Jacobo Castro Castro.

Suplente 2: María Celsa Barreira Prada.

8. CONVERXENCIA 21 (C 21)

1. Florentino Piñeiro Vázquez (Independiente).

Suplente 1: María Mercedes Neira Neira (Independiente).

Suplente 2: José Luis Reza Pérez.

9. VOX (VOX)

1. Antonio Miguel Gálvez García.

Suplente 1: José Daniel Vázquez Enríquez.

Suplente 2: Eva Castiñeira Bellón.

2. Víctor Miguel López Quiñoá.

Suplente 1: Jorge Juan Núñez Díaz.

Suplente 2: Elisa Victoria Navarro Álvarez.

3. Noelia Rabanal González.

Suplente 1: María Esther Mazaira Regal.

Suplente 2: José Raimundo Hervella Pérez.

10. COMPROMISO POR GALICIA (CxG)

1. Saúl Sánchez Freire.

Suplente 1: Patricia Ferreiro Rodríguez.

Suplente 2: Óscar López Gónzalez.

11. POR UN MUNDO MÁS JUSTO (PUM+J)

1. Carlos Besada Gesto.

12. PARTIDO COMUNISTA DOS TRABALLADORES DE GALIZA (PCTG)

1. Daniel López García.

Suplente 1: Eva González Carreira.

Suplente 2: Sergio Pena Dopico.

13. EN COMÚN-UNIDAS PODEMOS (PODEMOS-EU-MAREAS EN COMÚN-EQUO)

1. Nery Díaz Prieto.

Suplente 1: Jose Manuel Rodríguez Fernández.

Suplente 2: Marta Castro Ayude.

2. Carmen María Fernández Alarcón.

Suplente 1: Pedro Castro Díaz.

Suplente 2: Ana María López Corredoira.

3. Luis Manuel Daporta Rodríguez.

Suplente 1: Antonio Castro López.

Suplente 2: Fé González Paz.



Sen comentarios

Escribe o teu comentario




Non está permitido verter comentarios contrarios á lei. Nos reservamos o dereito a eliminar os comentarios que consideremos fora de tema.

Galiciapress
Praza da Quintana, 3; 15704 Santiago de Compostela
Tlf (34)678803735

redaccion@galiciapress.es o direccion@galiciapress.es
RESERVADOS TODOS OS DEREITOS. EDITADO POR POMBA PRESS,S.L.
Aviso legal Cookies Consello editorial Publicidade
Powered by Bigpress